Πέμπτη, 1 Δεκεμβρίου 2016

Εκλογές αιρετών 2 Νοεμβρίου 2016: Αποτελέσματα ΑΠΥΣΔΕ Κ. Μακεδονίας & ΚΥΣΔΕ

Τα αποτελέσματα από τις εκλογές αιρετών για το ΑΠΥΣΔΕ Κ. Μακεδονίας και το ΚΥΣΔΕ (Παννελαδικά):

 Στο ΑΠΥΣΔΕ Κ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΣΥΝΟΛΙΚΑ)  ΕΓΚΥΡΑ:  9.761

1. ΔΑΚΕ                                                                                   3.197     32,75  %
2. ΣΥΝ.Ε.Κ.                                                                             2.023     20,73  %
3. Αγωνιστικές Παρεμβάσεις & συνεργαζόμενοι          1.606     16,45  %
4. ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ (Π.Α.Μ.Ε.)                            1.424     14,49  %
5. Π.Ε.Κ.                                                                                     636        6,52  %
6. ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ –  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΕΝΩΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ      507        5,19  %
7. ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ  Λιάνα Ευφροσύνη                            164        1,68  %
8. ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ Κεβρεκίδης Ιωάννης                         108        1,11  %
9. ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ Ζυγούρας Στέργιος                              96        0,98  %

Εκλέχτηκαν ένας αιρετός από την παράταξη ΔΑΚΕ και ένας από την παράταξη ΣΥΝ.Ε.Κ.

Σταυροδοσία ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ –  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΕΝΩΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ

Μπουλούμης Δημήτριος         153
Τσιαούση Νυμφοδώρα             89
Βαρδακώστας Γεώργιος            81
Τασιάς Άγγελος                           69
Ζιώγα Όλγα                                  34
Τιόκας Τριαντάφυλλος              33
Αμοιρίδης Γεώργιος                   30
Κολόμβας Ιωάννης                     29
Ζαχάρογλου Ερασμία                28
Αϊναλής Παντελεήμων              22
Αράπη  Άννα                               20
Αλβανός Δημήτριος                   17
Πάκας Μιχαήλ                            13

 
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ:  72.063  - ΨΗΦΙΣΑΝ:  56.419  - ΑΠΟΧΗ (%):  21,71 %

Στο ΚΥΣΔΕ (ΣΥΝΟΛΙΚΑ) ΑΚΥΡΑ:  4.644   - ΕΓΚΥΡΑ:  51.775

1. ΔΑΚΕ                                                                                            14.420      27,85 %   3,06  
2. ΣΥΝ.Ε.Κ.                                                                                       10.241      19,78 %   2,17  
3. ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ (Π.Α.Μ.Ε.)                                        7.791      15,05 %   1,65  
4. ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ  ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΕΙΣ                           7.233      13,97 %   1,53  
5. Π.Ε.Κ.                                                                                              3.698        7,14 %    0,78 
6. ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ - ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ  ΕΝΩΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ                2.373        4,58 %     0,5  
7. Αγωνιστική Ριζοσπαστική ΕΝΟΤΗΤΑ                                        2.209        4,27 %    0,46
8. Χ.Ε.Κ.                                                                                               1.933        3,73 %    0,41
9. Ανεξάρτητος Μεμονωμένος Διαφάνεια                                    412         0,80 %
10. Ανεξάρτητος Μεμονωμένος Φωτόπουλος Κων/νος             349         0,67 %
11. Ανεξάρτητος Μεμονωμένος ΠΡΟΤΑΣΗ                                    307         0,59 %
12. Ανεξάρτητος Μεμονωμένος Ηλιάδης Άγγελος                       289         0,56 %
13. Ανεξάρτητος Μεμονωμένος  Ζυγούρας Στέργιος                   280         0,54 %
14. Ανεξάρτητος Μεμονωμένος  Τσακάλης Ηλίας                        240         0,46 %

Εκλέχτηκαν ένας αιρετός από την παράταξη ΔΑΚΕ και ένας από την παράταξη ΣΥΝ.Ε.Κ.

Σταυροδοσία ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ –  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΕΝΩΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ

Μπαλάσκας Αθανάσιος                              137
Μπουλούμης Δημήτριος                             120
Χατζηαναστασίου Τάσος                             105
Ζιώγα Όλγα                                                      99
Ελληνούδης Γεώργιος                                    95
Χαλκιαδόπουλος Γεώργιος                           91
Βαρδακώστας Γεώργιος                                88
Ορφανάκης Στυλιανός                                   87
Σακκάς Ιωάννης                                              86
Καρακολίδης Παναγιώτης                            77
Ράλλη Ελευθερία                                           76
Τασιάς Άγγελος                                              74
Τσιαούση Νυμφοδώρα                                74
Μαντζώρου Βασιλική                                    73
Μητρατζούλη Παρασκευή                            65
Γκλεγκλέ Ελένη                                               58
Αράπη Άννα                                                     55
Σβαρνιά Παναγιώτα                                       53
Υφαντής Ηλίας                                                50
Βαφειάδης Κωνσταντίνος                             47
Καρανίκας Σωτήριος                                      40
Θανασούλιας Αλέξιος                                    39
Παπαστάθης Χρήστος                                   39
Γαλούσης Ιωάννης                                         35
Αϊναλής Παντελεήμων                                  32
Χίος Στυλιανός                                                32
Βαφειαδάκης Δαμιανός                               30
Τίγκα Ευαγγελία                                            29
Καναρίδη Μαρία                                           28
Ξυνού Αικατερίνη                                          27
Χατζηκυριάκου Σοφία                                   26
Κεράνη Λεμονιά                                             25
Κόλλιας Αναστάσιος                                      24
Κολόμβας Ιωάννης                                         24
Αλβανός Δημήτριος                                       23
Κόρπας Παναγιώτης                                      23
Τιόκας Τριαντάφυλλος                                 21
Κουκούλης Κωνσταντίνος                            20
Ιωαννίδης Βασίλειος                                     19
Κομπορόζος Γεώργιος                                   19
Ανδριανουπολίτης Κωνσταντίνος               17
Ζαπάντη Ιωάννα                                             17
Γεωργιάδης Γεώργιος                                    16
Μπούτλας Δημήτριος                                    16
Ζάντζος Απόστολος                                        14
Σουνδουλουνάκης Νικόλαος                        14
Κατεφίδης Αλέξιος                                          13
Ποδιάς Νικόλαος                                             12
Καρακούτα Ευαγγελία                                    11
Πρίγκου Αριστέα-Αλεξάνδρα                        11
Αρχοντόπουλος Κωνσταντίνος                     10
Χαδιαράκος Δημήτριος                                  10
Δούμας Παντελής                                              9
Καρναβάς Κωνσταντίνος                                  9
Στεργιόπουλος Ιωάννης                                   9
Κουγκράς Κίμων                                                8
Παπαπολύκαρπος Ιωάννης                             5

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου